První kolo Středoevropské poháru

Nový Jičín 14.2.2015

 

Úvodní kolo Středoevropského poháru mládeže v plavání s ploutvemi proběhlo v den svátku svatého Valentýna v Novém Jičíně a ploutvaři domácího Klubu vodních sportů Lagunu se vítězně poprvé v tomto roce představili novojičínským divákům. Přivítat na krytý bazén hosty z Polska, Slovenska a České republiky přišel místostarosta města Nový Jičín Mgr.Pavel Rozbroj, spolu s presidentem klubu, panem Josefem Neklem. Oba slavnostně zahájili mezinárodní soutěž v ploutvovém plavání, ve které se na startovní bloky se postavili závodníci všech věkových kategorií.

Závodníci Nového Jičína vyplavali 34 medailí, 16 zlatých, 7 stříbrných a 11 bronzových kovů. Laguna měla na stupních trojboje 9 vítězů : celkovými vítězi bodování Trojboje 1.kola se stali v kat. E0 Martinčíková Sára kat.D starší žáci Klimpar Jakub a Dimiděnková Dita v kategorii dorostu C Kovařík Jakub a společné kategorii juniorů a seniorů B+A Dofek Ondřej. Pohár za druhé místo si odnesli B+A Maňásek Jiří a Jakušová Nikola a bronzové sošky mladší žák kat. E Jakub Palušík a mezi muži B+A Matěj Obšivač

Ozdobou soutěže v Novém Jičíně byly starty representantů Jakuba Jarolíma, Martina Mazáče, Ondřeje Dofka i návrat Matěje Obšivače, kteří představili své úspěchy na šampionátech a v plaveckém bazénu předvedli jak zvládají 3 rozdílné disciplíny.

 

 


Hraci řád

Středoevropský pohár mládeže 2015

Plavání s ploutvemi

 

Středoevropský pohár mládeže – celoroční mezinárodní soutěž dětí a mládeže i dospělých v plavání s ploutvemi, ve které startují závodníci

tří států ze 4 potápěčských klubů :

  • Polsko – KDP Nautilus Jastrzebie Zdrój
  • Slovensko – KVŠ Careta Zvolen
  • Česká republika – KVS Laguna Nový Jičín
  • TZP Nemo Zlín společně s KP Olomouc a PK Skorpen Přerov

Každý výše uvedený klub pořádá jedno ze čtyř kol SPM.

V letošním ročníku startují kategorie takto :

EO – děti narozené 2006 a mladší

E – mladší žáci ročníků 2004+2005

D – starší žáci 2002+2003

C – dorostenci 2001+2000

B+A – junioři + senioři 1999 a starší


Disciplíny v jednotlivých kolech :

 

Hodnocení jednotlivých kol SPM

 

a) V každém kole se vyhodnocuje medailí každá disciplína samostatně ve všech kategoriích EO,E,D,C, B+A. Medaile je opatřena popiskem -místa konání,kategorií disciplínou. Diplomy se za jednotlivé disciplíny neudělují.

b) Do víceboje jednotlivců kat. E0, E,D,C /součtu bodů plavaných disciplín/ se započítávají body za výkon tj. tisícibodové tabulky CMAS a 3 nejlepší závodníci v každé kategorii E0, E,D,C jsou ve víceboji oceněni věcnou cenou. (pohár apod).

Kategorii B+A se vyhodnocuje jako jedna kategorie, vyhodnocují se jednotlivé disciplíny. Pořádající klub může tuto kategorii vyhodnotit jako víceboj.

c) Do bodování klu se počítají body za pořadí kategorie mládeže E0, E,D,C 2 nejlepších závodníků /2 chlapci,2 dívky v E0,E,D,C/ to znamená

16 závodníků boduje pro klub. Vítězný tým si odveze věcnou cenu, v podobě poháru. Do bodovácí tabulky klubů se započítávají pouze závodníci Nautila Jastrzebie Zdroj,Laguny Nový Jičín a Carety Zvolen a Zlína. Body Zlína tvoří body závodníků Zlína,Přerova,Olomouce. V případě umístění se provede korekce bodů.

Bodová tabulka – body za pořadí do bodování klubů

1. 50

2. 46

3. 42

4. 39

5. 36

6. 33

7. 30

8. 27

Klub, který zahajuje daný ročník SPM zajistí a zodpovídá za bodování prvního kola (jednotlivců a klubů) i celého ročníku SPM (jednotlivců i klubů).

 

Celkové hodnocení SPM 2015

 

Do celkového bodování jednotlivců se započítávají součty bodů za výkon

9 disciplín závodníka, z celkového počtu 12 plavaných disciplín. Bodují se stejně jako v jednotlivých kolech kat. E0,E,D,C. Toto bodování zajistí pořadatel mimo el.časomíru.

Do celkového bodování klu se počítají body za pořadí klubu kategorie mládeže E0, E,D,C z jednotlivých kol. Ze čtyř kol se hodnotí 3 nejlepší kola. Vítězný tým převezme putovní pohár, na který zajistí označení vítěze v daném ročníku a v dalším ročníku soutěže pohár přiveze na finálové kolo.

Ostatní pravidla:

Kategorie E, E0 mohou plavat bez  dýchací trubice

Zajištění stravování, ubytování dle možností pořadatele.